Nawadnianie trawników i ogrodów

Zasób 1

Projektowanie i budowa automatycznych systemów nawadniających

Projekt automatycznego systemu nawadniającego

Oferujemy Państwu wykonanie kompleksowego i profesjonalnego projektu systemu nawadniającego uwzględniającego specyfikę i potrzeby Waszego ogrodu.

Do projektowania wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie, dzięki któremu znacznie skraca się czas wykonania projektu, a precyzyjne dobranie i rozmieszczenie poszczególnych elementów systemu gwarantuje prawidłowe działanie. Projekt systemu wykonywany jest na podstawie dostarczonego projektu ogrodu lub na podstawie inwentaryzacji działki przeprowadzonej w czasie wizji lokalnej, podczas której określone zostaje źródło wody i jego parametry (ciśnienie statyczne i wydajność).

Projekty nasze poparte są wieloletnim doświadczeniem oraz kierunkowym wykształceniem.

Co zawiera projekt?
Plan instalacji

rysunek przedstawiający projektowaną instalację nawadniającą (zraszacze z zaznaczonym zasięgiem, opisem i wydatkiem wody, linie kroplujące, elektrozawory, czujniki deszczu, sterowniki).

Zasób 1
Informacje o projekcie

zestawienie parametrów projektowanego systemu nawadniającego zawierające: parametry źródła wody (ciśnienie, wydajność), parametry sekcji nawadniających (nr sekcji, opis, kolor linii na planie, wydajność, ilość urządzeń), elementy składowe użytych zestawów połączeniowych.

Zasób 1
Kosztorys

zestawienie materiałów w rozbiciu na utworzone w projekcie sekcje nawadniające oraz sumaryczne zestawienie materiałów. Zestawienie zawiera ceny jednostkowe oraz łączny koszt instalacji netto i brutto.

Budowa automatycznego systemu nawadniającego

Nasze systemy budujemy w oparciu o profesjonalne produkty firm Rain BirdHunter – światowych liderów w produkcji systemów nawadniających.

Dzięki zastosowaniu produktów najwyższej jakości, łatwych w obsłudze oraz przyjaznych środowisku budowane przez nas systemy charakteryzują się niezawodnością, trwałością i zaawansowaną technologią.

Budowę każdego automatycznego systemu nawadniającego poprzedza wykonanie projektu technicznego. Podstawowymi elementami budowanych przez nas systemów są: zraszacze wynurzalne, linie kroplujące, emitery, elektrozawory, czujniki deszczu i sterowniki.

Budowa systemu „krok po kroku”
projekt automatycznego nawadniania ogrodu
1

Lokalizacja kluczowych elementów systemu

2

Wykopanie rowków, w których ułożone zostaną rury rozprowadzające wodę

3

Rozłożenie rur z uwzględnieniem podziału na sekcje

4

Montaż zraszaczy i linii kroplujących

5

Montaż skrzynki rozdzielczej i elektrozaworów

6

Podłączenie wody

7

Wykonanie próby szczelności i zasypanie rowków

8

Montaż czujnika deszczu i sterownika

9

Programowanie sterownika i regulacja zraszaczy

10

Prace porządkowe

W zależności od ogrodu kolejność poszczególnych czynności może się nieznacznie różnić od przedstawionego schematu.

Posiadając już automatyczny system nawadniający należy pamiętać o jego przygotowaniu do zimy. Przed nadejściem pierwszych mrozów z systemu należy usunąć wodę. Najprostszym sposobem jest przedmuchanie instalacji sprężonym powietrzem.

Trawniki z rolki

W ostatnim czasie trawniki z rolki cieszą się coraz większą popularnością. Któż by nie chciał mieć wokół swojego domu pięknego, zadbanego trawnika zaledwie w kilka dni? Trawniki zakładane metodą tradycyjną wymagają przez pierwszych kilka miesięcy znacznie więcej pracy niż trawniki z rolki. Przygotowanie podłoża w obu przypadkach wymaga wykonania właściwie takich samych czynności. Po rozłożeniu trawnika z rolki w zasadzie od pierwszego dnia możemy cieszyć się jego pięknem. Nie musimy martwić się, czy nasiona wykiełkują, czy mają odpowiednią wilgotność, czy nie spali ich słońce, czy nie wypłucze ich nadchodząca ulewa? Jeśli wszystko się uda, to być może po ok. 18 miesiącach trawnik siany dorówna wyglądem trawnikowi z rolki.

Oferowana przez nas trawa pochodzi z najlepszych upraw. Jest gęsta, soczysto zielona, świeża i precyzyjnie wycięta. Nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów na prace pielęgnacyjne. Po rozłożeniu i zwałowaniu po ok. 14 dniach darnina przyrasta do rodzimego gruntu. W tym czasie należy szczególnie zadbać o właściwe nawodnienie naszego trawnika, ale posiadając automatyczny system nawadniający nie musimy o tym pamiętać.

Pielęgnacja ogrodów

  • koszenie trawników
  • aeracja, wertykulacja i wałowanie trawników
  • odchwaszczanie trawników
  • przycinanie drzew, krzewów i żywopłotów
  • opryski ochronne
  • uzupełnianie nasadzeń
  • nawożenie

Koparka łańcuchowa

Świadczymy usługi koparką łańcuchową TR 50. Urządzenie to przeznaczone jest do kopania rowków przy budowie systemów automatycznego nawadniania. Często wykorzystywane jest również przy wykonywaniu przyłączy telekomunikacyjnych do budynków (światłowody, telefon, internet, telewizja) oraz przy budowie instalacji monitoringu i kontroli dostępu.

Ze względu na niewielkie gabaryty urządzenie szczególnie przydatne jest w miejscach gdzie nie ma możliwości wprowadzenia ciężkiego sprzętu lub w miejscach, gdzie zależy nam na jak najmniejszej ingerencji w zagospodarowany już ogród.

nawadnianie kropelkowe trawnika

Kopany rowek ma szerokość 10 cm, natomiast głębokość kopania jest stopniowo regulowana w zakresie od 10 do 50 cm. Wybierana ziemia odkładana jest za pomocą „ślimaka” na jedną stronę. Prędkość kopania wynosi około 50 mb na godzinę.

automatyczne nawadnianie to oszczędność

Specyfika realizowanych przez nas usług nie pozwala na przygotowanie „sztywnego” cennika. Wycena uzależniona jest od wielu czynników, które można określić dopiero na podstawie wizji lokalnej, w czasie której zapoznajemy się z warunkami technicznymi realizacji usługi i zakresem prac. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszymi usługami prosimy o kontakt w celu umówienia się na spotkanie.

Poznanie Państwa oczekiwań i potrzeb umożliwi nam przygotowanie oferty.

Nawadnianie trawników

Ogród to nie tylko piękne, zielone otoczenie domu, ale i teren, o którego nawadnianie trzeba nieustannie dbać. Już na etapie projektowania terenów zielonych nie obędzie się bez systemu, który automatycznie zapewni wodę trawnikowi, rabatom i grządkom. Nawadnianie trawników najlepiej powierzyć automatycznemu systemowi, który dobrze zaprojektowany będzie w określonych porach samoczynnie podlewał trawę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy zarówno czas, jak i cenną, zwłaszcza w porze letniej wodę. Nawadnianie trawy jest przede wszystkim wygodne - uniwersalne zraszacze pozwalają dostosować zakres podlewanej powierzchni do indywidualnych potrzeb, co dodatkowo pozwala uniknąć strat wody.

Nawadnianie kropelkowe rabat, grządek i żywopłotów

Nowoczesne metody nawadniania ogrodów przede wszystkim pozwalają na dużą oszczędność czasu i wody. Systemy nawadniania kropelkowego, np. w postaci węża kropelkowego umożliwiają precyzyjne podlewanie nawet podczas nieobecności w domu! Dodatkowo, dzięki urządzeniom sterującym i miernikom system nawadniający samodzielnie potrafi rozpoznać, kiedy z powodu deszczu nie ma potrzeby dodatkowego podlewania roślin. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy efektywnie nawadniać żywopłoty, rabaty lub rośliny doniczkowe i cieszyć się ich bujnością. Wystarczy wybrać preferowaną stałą podaż wody, porę nawadniania i podłączyć system do ujścia. Ponadto, elastyczność systemów nawadniających ogrody daje możliwość dowolnej konfiguracji kroplowników.

Projekt i wykonanie: Iguana Studio